Kurt Donald Cobain
zpět na hlavní stránku
Ankety Audio Články Diskografie Kurtův dopis na rozloučenou Fotogalerie Historie Credits - o stránkách Odkazy na jiné stránky Ostatní - downloady apod. Překlady písní apod. Testy znalostí o Nirvaně Texty písní Videogalerie Nirwana fórum Gbook - kniha návštěv Nirvana chat Nirvana klub Obrázky Hry Akordy a taby Pozadí do Windows Melodie do mobilů Pošli Nirvana pohlednici! Journals - Kurtovy deníky Knihy o Nirvaně Email na autora stránek

 

A R C H I V

26.10. 2007 Server aktualne.cz dnes uveřejnil rozsáhlý článek o novém filmu Kurt Cobain: About a Son (čtěte zde). Film by se měl dle dostupných informací objevit i v české distribuční síti. Snímek byl mimo jiné uveden na právě skončeném pražském festivalu MOFFOM. Podrobnější informace dodám hned, jakmile je budu znát.

12.6. 2007 Další zajímavá a ještě k tomu opět exkluzivní fotoreportáž. Lark byl nedávno v Americe, konkretně v Aberdeenu a Seattlu. Fotky Kurtova domu, jeho okolí a vůbec všeho naleznete tady. Je to hodně žhavej materiál, tak si to všichni prohlídněte, než vystydne ;-) Trochu jsem předělal sekci Knihy. Opravil jsem nefunkční linky a přidal pár nových věcí do videa.

7.4. 2007 Do sekce video jsem přidal většinu písní z MTV Unplugged.

5.4. 2007 Dnes uplyne 13 let od smrti Kurta D. Cobaina.
Články k tomuto "výročí": #1

25.3. 2007 Nové fórum je již na světě, pár dní se testovalo a zatim běží. Je celé v češtině a snad vydrží co nejdéle ;-) Najdete ho zde.

23.3. 2007 Z technických důvodů bylo uzavřeno Nirwana fórum. V současné době makám na úplně novém, které by při troše štěstí mohlo být hotové do konce tohoto týdne. Děkuji za pochopení...

11.3. 2007 Kompletně jsem předělal sekci video. Sice zmizela možnost downloadu klipů (ale ty se daj stáhnout skoro všude), ale zároveň můžu s klidným svědomím prohlásit, že se zde nachází největší Nirvana video archiv na českém internetu :-).

26.2. 2007 Trochu jsem předělal archiv "bleskovek", kde si můžete zpětně pročíst různé novinky z internetu, které se za poslední léta objevily a nebyl čas je sem přidat.

20.2. 2007 Dnes uplynulo 40 let od narození Kurta D. Cobaina.
Články k tomuto výročí: #1, #2, #3, #4 (Stream.cz - videoreportáž).

10.2. 2007 Všechny videoklipy v sekci video si nyní vedle možnosti stáhnutí můžete i přehrát na internetu. Stačí kliknout na obrázek "youtube".

25.1. 2007 K brouzdání po těchto stránkách si ode dneška můžete pustit Nirvana rádio, které bude přehrávat výběr z live vystoupení Nirvany. Web se stal partnerem serveru metalshop.cz

1.1. 2007 Vítejte v roce 2007! Dnes proběhlo "odrámcování" webu, tzn. že obsah se již nezobrazuje v rámcích. Udělal jsem to kvůli budoucímu přechodu na nový design, který je ve stádiu výroby. Vypadá to tu teď trochu zvláštně, ale věřte, že to poslouží dobré věci ;-)

7.12. 2006 Sandiga opravila většinu překladů a ještě k tomu přeložila písně Immodium, Old Age a Pay To Play. Díky moc!

23.11. 2006 Do sekce video jsem přidal 2 nové klipy - Territorial Pissings (live 92) a parodii Smells Like Nirvana od chlápka, který si říká Weird Al Yankovic. Určitě si to stáhněte ;-) Do audia přibyl nový koncert (Last American Show - 1994).

17.11. 2006 Stále je mezi vámi velká poptávka po registraci ve zdejším Nirvana klubu. Bohužel to již není technicky možné, a tak jsem se rozhodl, že klub přesunu na fórum, kde po registraci získáte členství v klubu a ještě si můžete popovídat na jakýkoliv téma. Součástí registrace jsou i pravidelné informační emaily o dění na webu a fóru. Takže stačí kliknout v horním menu fóra na "Register", přečíst si pravidla a help a zapojit se ;-). Zároveň všem přeji krásný 17. listopad, važme si tohoto dne.

26.10. 2006 Pár nových bootlegů v sekci audio. V sekci překlady se zničehonic objevila píseň Beeswax, kterou přeložila Sandiga. Thanx!

14.10. 2006 Nový chat a guestbook. A to je zatim tak všechno ;-)

28.9. 2006 Exkluzivní fotografie ze Seattlu z května letošního roku, které vyfotil a zaslal Firenz, si můžete prohlédnout zde! Zároveň žádám všechny "blogaře" a autory ostatních nirvana webů, aby laskavě při "vypůjčení" materiálu z těchto stránek uváděli viditelný odkaz na tento web. Děkuji ;-)

17.8. 2006 Znovu zprovozněno odesílání pohlednic, je jich teď mnohem víc.

13.8. 2006 Nové video, tentokrát záznam koncertu z Amsterdamu z roku 1991.

6.8. 2006 Dnes uplynulo 6 let od založení těchto stránek.

24.7. 2006 Předělal jsem sekci audio, zatim je tam pár koncertů a nějaké další věci na stažení. Časem budou přibývat další. Headshrinker pro vás napsal další článek - Pozadie tvorby Nevermind, určitě si to přečtěte!

15.7. 2006 Malej dáreček v sekci video - možnost stáhnutí celého záznamu vystoupení Nirvany v pořadu MTV Live & Loud z 13.12. 1993. Časem přibudou další videa a bootlegy, díky lidem z Nirwana fóra to teď nebude žádnej problém.

9.7. 2006 Doplnil jsem diskografii o With The Lights Out a Sliver The Best Of The Box, což jsou zatím poslední dvě věci, které mají co dočinění s Nirvanou :). Zároveň vám chci poděkovat za vstřícné přijetí nového Nirwana fóra, zhruba měsíc po oficiálním spuštění čekáme již 100. registrovaného člena ;-)

18.6. 2006 Po více jak třech letech sem byl přidán nový článek - Dom, v ktorom Kurt Cobain prežil časť detstva, predaný za 210 tisíc dolárov. Článek z roku 2002 pro vás přeložil a zpracoval Headshrinker. Thanx!

1.6. 2006 Jak jsem již avizoval před několika dny, tak dnes plním - nové moderní Nirwana fórum je připraveno. Možná to tak nevypadá, ale je to jedna z největších událostí, co se kdy na tomto webu udála. Veškeré dění se totiž ode dnes přesouvá tam. Takže se všichni zaregistrujte (stačí v horním menu kliknout na "register"), ať jste v obraze a nezapomeňte si přečíst nejprve pravidla. Veškeré návody jak na fórum jsou v sekci "Pravidla fóra", určitě si to přečtěte. Těšíme se na Vás! Tímto se ruší staré fórum a začíná testování nového, snad to vše dobře dopadne.

15.5. 2006 Předělal jsem sekci video. Zatim tam jsou všechny videoklipy a nějaká známá live videa, vše na rapidshare.de, návod jak stahovat je hned nahoře. Když se podíváte trochu doprava, tak spatříte novou anketu, čili hlasujte ;-)

5.4. 2006 Dnes uplynulo 12 let od smrti Kurta D. Cobaina.

20.2. 2006 Dnes uplynulo 39 let od narození Kurta D. Cobaina.

30.11. 2004 Je to neuvěřitelné, ale Boxset opravdu po letech slibů a soudních tahanicí o autorská práva vyšel. Jmenuje se With The Lights Out (Se zhasnutými světly; těmito slovy začíná refrén největšího hitu Nirvany Smells Like Teen Spirit, pozn. překl.) a není problém na něj narazit jak v internetových, tak v kamenných obchodech. Já jsem již měl tu čest držet boxset v ruce a byl to docela hezký pocit. Cena v síti prodejen Bontonland je zhruba 1700,- Kč. Speciální rubrika k této události se nachází zde.

11.9. 2004 Jistě jste si všimli, že za poslední rok prakticky nebylo možno dostat se do seznamu místního klubu, proto dnešním dnem uzavírám možnost registrace do Nirvana klubu, protože nejsem schopen technicky zajistit jeho chod. Je mi to líto, ale musel bych klub kompletně předělat a do toho se mi moc nechce. Zároveň bych chtěl upozornit, že fórum či gbook jsou tu od toho, aby si návštěvníci příjemně pokecali o Nirvaně či jiné problematice a ne od soutěžení o největšího idiota, věřím, že fanoušci Nirvany jsou dostatečně rozumově zdatní na to, aby pochopili, co tím myslím. A jestli ne, tak není nic jednoduššího, než zavést přístup pod heslem, které získají jen vybraní uživatelé, když chcete totalitu, máte jí mít :)

6.8. 2004 Dnes uplynuly 4 roky od založení těchto stránek.

16.5. 2004 Dnes uplynulo 39 let od narození Krista A. Novoselica.

5.4. 2004 Dnes uplynulo 10 let od smrti Kurta D. Cobaina.

Poprvé za dobu existence těchto stránek jsem se rozhodl, že je nechám otevřené a nebudu letos v tento den psát na hlavní stránku žádné poselství, protože mě jednoduše nic nenapadá. Takže si všichni to výročí užijte po svém a nezapomeňte příští týden vypráskat všechny holky ze svého okolí, zaslouží si to! :)

21.3. 2004 Po dlouhé pauze opět něco nového. V posledních dnech to jde s Courtney Love dost z kopce, několikrát byla zatčena, dcera Frances žije s Kurtovou matkou a aby toho nebylo málo Courtney nedávno konečně vydala své nové sólové album America's Sweetheart (recenze zde), z něhož v současnosti máme možnost slyšet singlovku Mono (klip můžete spatřit třeba v hitparádě óčko.tv). Stále častěji mi na email přichází připomínky k rubrikám audio a video, a tak mám pro vás všechny překvapení- tyto rubriky budou během několika dnů po dlouhé době zrušeny a nahrazeny pouze odkazy na zahraniční stránky, kde o raritní či oficiální audio a video nahrávky opravdu nouze není a vybere si tedy každý. Jak to bude fungovat do budoucna ještě nevím, protože jak jste jistě poznali, na správu stránek nemám moc času a tak přivítám jakoukoliv pomoc z vaší strany. Toť zatím vše :).

20.2. 2004 Dnes uplynulo 37 let od narození Kurta D. Cobaina.

14.1. 2004 Dnes uplynulo 35 let od narození Davida E. Grohla.

24.12. 2003 Přeji vám všem veselé Vánoce a šťastný nový rok 2004!

27.9. 2003 Omlouvám se, že jsem v poslední době nepřinesl na těchto stránkách nic nového- ono se totiž nic zásadního nestalo. V rubrice obrázky na vás čekají 4 nové výtvory od Downera. Díky za spolupráci a sorry, že to uveřejňuju až dneska! 29.1. 2003 Další přeložená píseň, tentokrát You Know You're Right, kterou přeložil Albi. Dále jsem přidal něco nového do sekce ostatní, jedná se o ikony do windows, které pro vás vyrobili Nirvana 33. Tímto všem děkuji za spolupráci!

14.1. 2003 Dnes uplynulo 34 let od narození Davida E. Grohla.

11.1. 2003 Opět něco nového v Journals, tentokrát jedna z prvních stručných biografií Nirvany, kterou Kurt napsal pro nějakou nahrávací společnost nejspíš kolem roku 1989. Kromě toho jsem přidal některé naskenované stránky z knihy, které byly nedávno uveřejněny na internetu (thanx to Donny!).

3.1. 2003 Do rubriky ostatní přibyla nová podrubrika- melodie na mobily. Dále jsem přidal nějaké nové knihy o Nirvaně a Kurtovi do rubriky knihy a zaktualizoval jsem akordy, kde jsou k mání taby k albu "Nirvana" a taky něco nového pro basskytaru.

21.12. 2002 Vánoce se nám pomalu blíží, a tak ode mě přijměte malý dárek v podobě nové rubriky- Journals. Tato rubrika se věnuje, jak již název napovídá, knize Journals (Kurtovy deníky), která nedávno vyšla. Jelikož zatím neexistuje česká verze knihy, rozhodl jsem se pro vás něco málo přeložit, protože se mi podařilo sehnat německou verzi. Zatím zde najdete nějaké informace o knize a přeložený dopis z roku 1988, který je adresován Daveu Fosterovi. Když už jsme u těch Vánoc, tak nezapoměňte svým blízkým poslat Vánoční Nirvana pohlednici ! No a aby toho nebylo málo, tak do rubriky video přibyl úplně první klip k písni In Bloom (ještě ta subpopovská verze s Chadem Channingem). Přeji vám všem veselé Vánoce a šťastný nový rok!

16.11. 2002 Přepsal jsem pro vás z Reportu Nirvana special, jedná se o velice obsáhlý šestistránkový článek, ve kterém najdete některá nová fakta o Kurtovi, důležitá místa v Seattlu, rozhovor s Chrisem a spoustu dalšího materiálu, takže kdo jste to ještě nečetl, tak teď máte možnost. Tímto chci poděkovat Pajjjovi, který mi s článkem značně pomohl. V překladech najdete další 3 písně, Swap Meet, The Money Will Roll Right In a If You Must, které přeložil Laďa, kterému samozřejmě taky moc děkuju! Do rubriky video přibyl další videoklip, tentokrát k písni Sappy.

3.11. 2002 V diskografii naleznete podrobnější informace o aktuálním albu "Nirvana". Do rubriky video přibyly hned dva downloady videoklipu k písni You Know You're Right. Jinak všem doporučuju nový Report, kde opět najdete něco o Nirvaně!

6.10. 2002 Dnes si můžete přečíst 10 let starý článek z Brava s názvem Kurt a Courtney- ztřeštěný rockový pár!!, který pro vás přepsal Kurt Kobejn. Do rubriky obrázky přibylo dalších 5 výtvorů- 4 od Salamandry a 1 od Ghabryho. Nové překlady: Floyd The Barber a Sifting od Sappyho, Mr. Moustache od Ascely a Paper Cuts od Meoi. No a na závěr jsem přidal jedno pěkné pozadí do Windows, které vyrobil FrEE_sTyLEr!. Tímto všem výše jmenovaným děkuji za spolupráci! Zároveň se chci omluvit všem, kteří se mi ozvali kvůli nefunkčním odkazům v rubrice video. Je mi líto, ale v současné době nemám moc času na předělání této rubriky, ale v budoucnu se k tomu určitě dostanu. Funkční jsou zatím všechny klipy a special moments.

8.9. 2002 Po dlouhé době další již 5. Nirvana test. Hodně lidí jím už prošlo, jelikož se jedná o test, který museli v létě splnit všichni členové klubu, kteří se zůčastnili letní soutěže. Negative creep pro vás z loňského Reportu přepsal skvělý článek Nirvana- život před a po Nevermind. Díky!

1.9. 2002 Skončily prázdniny a s nimi i letní soutěž, která zde probíhala. Slibované CD vyhrává Lucie.D. Blahopřeju a děkuji všem, kteří se zúčastnili!

9.8. 2002 Dirty pro vás napsal velice zajímavý článek o raritních písničkách Nirvany. Zatím si můžete přečíst článek Nirvana- rarity A-I. Pokračování bude zanedlouho. Tímto Dirtymu děkuji!

6.8. 2002 Dnes uplynuly 2 roky od založení těchto stránek.

27.7. 2002 Vzhledem k vašim častým výhradám, jsem předělal rubriku audio. Nyní si zde můžete stáhnout 9 koncertů, Outcesticide I-V a Complete Radio Sessions. Časem možná přidám i další věci. Děkuji všem, kteří se dosud zůčastnili letní soutěže, která stále pokračuje!

8.7. 2002 Dnes začíná již avizovaná letní soutěž pro členy zdejšího klubu. Každý, kdo se zaregistroval do včerejšího dne, obdržel potřebné informace, takže hurá do soutěžení! :) Přes léto se asi nedostanu k tolika aktualizacím, ale něco málo pro vás mám- do rubriky video jsem přidal další dvě videa z MTV Unplugged, na která jsem minule trochu zapomněl (Oh Me a Sweet Home Alabama Jam). Za tipy na tato videa tímto děkuji Vojtovi!

2.6. 2002 Bylo zapotřebí zaktualizovat rubriku video, kam byla přidána všechna videa z MTV Unplugged, koncert v Leedsu a pár videí z Live! Tonight! Sold Out!!. Naopak jsem odstranil všechny nefunkční odkazy (ukázky z MTV atd.), čili by měly všechny downloady fungovat. POZOR: připravuje se velká letní soutěž pro členy klubu, jejíž cenou bude mimo jiné i CD s kompletní diskografií Nirvany, Hole a Foo Fighters v mp3. Takže ten, kdo ještě v klubu není a chce soutěžit, nechť se zaregistruje!
ikonka
> i k o n k a <


16.5. 2002 Dnes uplynulo 37 let od narození Krista A. Novoselica.

11.5. 2002 Po delší době pár nových překladů: Help Me, I'm Hungry a Return Of The Rat od Machyho a Marigold a Oh Me od Ascely (Unplugged je kompletní!). Dále mám pro vás 2 nová pozadí do Windows od Vojty a jako poslední novinku jsem dnes přidal článek Rock'n'Grohl z Rock Reportu z roku 97', který mi kdysi poslala Suzan. Všem děkuji!
Stránky jsou tvořeny v poznámkovém bloku Made with NOTEPAD


10.4. 2002 Steph pro vás přeložila interview s Charlesem R. Crossem, autorem nové biografie o Kurtovi, a Kurt Kobejn napsal úvahu s názvem Dave Grohl. Oběma děkuji!

5.4. 2002 Dnes uplynulo 8 let od smrti Kurta D. Cobaina.

2.3. 2002 Přepsal jsem pro vás článek Courtney Love - šíleně hustá princezna, který vyšel v jednom z loňských vydání "časopisu" Spy. Majkl přeložil písně Aneurysm a Turnaround. Díky! Navíc jsem celou rubriku překlady předělal, takže je nyní vše mnohem přehlednější. V rubrice ostatní přibylo jedno nové téma do Windows a do rubriky akordy jsem přidal tabulatury k bicím (zatím pouze k 31 písním).

20.2. 2002 Dnes uplynulo 35 let od narození Kurta D. Cobaina.

9.2. 2002 Přidal jsem 49 nových fotek. Jedná se o velice zajímavé fotky Kurtovy rodiny (Kurt, Courtney a Frances). Dále přibyly další basskytarové akordy pro alba Bleach a Incesticide a v rubrice diskografie naleznete seznam všech koncertů Nirvany.

26.1. 2002 Další nádherné obrázky, které nakreslila Salamandra. Dále přibyly 2 nové články: Recenze alba Incesticide od Kurta Kobejna a Video ke skladbě Smells Like Teen Spirit od Headshrinkera, který ještě k tomu přeložil píseň Mexican Seafood. Všem děkuji!

14.1. 2002 Dnes uplynulo 33 let od narození Davida E. Grohla.

1.1. 2002 Vítejte v roce 2002! Dnes jsem pro vás připravil rubriku Obrázky, kde se budou nacházet vaše výtvory. Takže jestli rádi malujete či kreslíte, tak obrázek nascenujte a pošlete mi ho! Dále přibyly akordy (tabulatury) pro basskytaru, zatím pouze k albu Bleach a Nevermind. Přidal jsem další 2 pozadí do Windows (jedno z nich vyrobil Paraside - díky!).

24.12. 2001 Přeji veselé Vánoce a šťastný nový rok!

21.12. 2001 Přidal jsem 3 nové pohlednice s Vánoční tématikou, určitě je pošlete svým blízkým! Po kliknutí na odkaz stačí zalistovat vpravo nahoře a vybrat složku "svátky".

26.11. 2001 Dnes mám pro vás další 2 články: Kurt Cobain od Frances a Fotografie na albu Nevermind od Headshrinkera. Jedná se o interview s 10ti letým Spencerem-chlapcem z obalu alba Nevermind. Další překlady od Týny a Headshrinkera: Junkyard a Frances Farmer Will Have Her Revenge On Seattle. Všem děkuji! Do rubriky ostatní jsem přidal nový spořič obrazovky a nové Nirvana pexeso.

26.10. 2001 Po roce byla uzavřena anketa o nejlepší píseň Nirvany, která dopadla docela zajímavě. Sledujte konečné výsledky! Do diskografie jsem přidal část nevydaná alba a seznam všech písní Nirvany (děkuji Týně). Nové překlady: On The Mountain (Autopilot/You Know You're Right/You've Got No Right) od Downera, Scentless Apprentice od Headshrinkera a Clean Up Before She Comes od Týny. Další zajímavý článek od Kurta Kobejna: Běžný den Kurta Cobaina!!!, určitě si to přečtěte! Tímto děkuji všem jmenovaným! Ještě zde přibyl odkaz poslat pohlednici, po kliknutí na něj se dozvíte více (návod atd.). Často se mě ptáte, kdy už vyjde nová kompilace Nirvany. Zatím se o tom moc neví, vedou se nekonečné spory, ale podle některých informací by album mělo vyjít v listopadu. V ten samý měsíc také vyjde v (Rock) Reportu zajímavý článek o Nirvaně, který se určitě objeví i zde.

7.10. 2001 Zaktualizoval jsem rubriku Knihy o Nirvaně, kde přibyly 3 nové knihy o Kurtovi. Opravil jsem chybné odkazy na Unplugged videa.

22.9. 2001 Headshrinker přeložil Zprávu detektiva Toma Granta, určitě si to všichni přečtěte, je to fakt zajímavý. Dále jsem přidal 49 nových fotek.

8.9. 2001 crASH pro vás vyrobil Nirvana mp3 player (462 KB), pomocí kterého si můžete přehrávat jakékoliv soubory ve formátu mp3. Další zajímavá úvaha od Kurta Kobejna - Poslední minuty. Nové překlady od Headshrinkera: Hairspray Queen a Oh, The Guilt. Všem děkuji.

18.8. 2001 BobLob pro vás z novin přepsal zajímavý článek s názvem V bitvě o Nirvanu vede Courtney Love, jedná se o články týkajicí se vydání nového alba Nirvany. Dále pro vás mám nové překlady: Milk It a Blew od Davieeho a Radio Friendly Unit Shifter a Drain You (čímž je zkompletováno album Nevermind) od Headshrinkera. FrEE_sTyLEr! vyrobil zajímavý prográmek s názvem Songbook, ve kterém najdete všechny texty, midy a akordy písní Nirvany, určitě si to stáhněte (rubrika ostatní)! Tímto děkuji všem výše jmenovaným za jejich spolupráci!

6.8. 2001 Vyzkoušejte nový Nirvana chat ! Teď už by měl jít bez problémů všem.

6.8. 2001 Dnes uplynul 1 rok od založení těchto stránek.

28.7. 2001 Dnes jsem pro vás připravil rubriku knihy o Nirvaně, určitě se na ně koukněte! Do rubriky AUDIO jsem přidal dalších 40 nových mp3 (označeno obrázkem NEW). Dále jsem opět zaktualizoval anketu o nejlepší píseň Nirvany, kde se toho sice moc nezměnilo, ale nebývalý vzestup zaznamenala píseň You Know You're Right (On The Mountain/Autopilot). Pozor: 29.10. 2001 bude anketa po roce uzavřena! Takže kdo ještě nehlasoval, nechť tak učiní!

15.7. 2001 Změna v rubrice VIDEO, kam jsem přidal videa s názvem special moments, ačkoliv jsou dost krátká, řekl bych že jsou fakt super! Zároveň se omlouvám za nefunkční odkazy na Unplugged videa, zatím jdou jen tato videa: About A Girl, Lake Of Fire a All Apologies. Dále jsem přidal 2 nové články: Nirvana - pět let smutku od Naturegirl a Recenzi alba Nevermind od Kurta Kobejna. A aby toho nebylo "málo", tak tu máte ještě pár nových překladů: Big Long Now a My Sharona od Corpseho a Downer a Very Ape od Davieeho, všem moc děkuju!

23.6. 2001 Změna v rubrice AUDIO, kde byly přidány další 4 celé koncerty, celkem 75 nových celých mp3! Celá rubrika byla navíc předělána, každý si najde své, takže hurá do stahování!

9.6. 2001 Dnes mám pro vás nové překlady: I Hate Myself And I Want To Die, The End a Lounge Act od Corpseho, Stain a Dive od Davieeho a Blandest od Devil.Hella. Zajímavou úvahu s názvem Fanatismus pro vás napsala Naturegirl, všem děkuji! Ještě jsem přidal hlídání aktualizací, prostě napíšete email a budete dostávat informace o aktualitách webu. Díky všem za registraci v Nirvana klubu, kdo tak ještě neučinil, ať se zaregistruje!

24.5. 2001 Nezapomeňte se zaregistrovat do Nirvana klubu !

16.5. 2001 Dnes uplynulo 36 let od narození Krista A. Novoselica.

12.5. 2001 The Melvins v Praze => Dne 14.3. 2001 navštívila Prahu legendární Seattleská kapela The Melvins, recenzi koncertu pro vás napsal Kurtz, díky! Dále jsem udělal nový GuestBook, forum a přidal jsem Nirvana chat.

1.5. 2001 Do rubriky AUDIO jsem přidal 23 celých písní z koncertu v Římě. Dále tu pro vás mám od Corpseho nové překlady: Alcohol a Territorial Pissings, díky! A ještě jsem přidal překlad Kurtova dopisu na rozloučenou, všichni si to povinně přečtěte!

14.4. 2001 Určitě si přečtěte článek s názvem Drama posledních dnů, který pro vás z Rock Reportu přepsala Suzan, díky. Dále jsem dnes přidal 50 rare a cover textů, které tu dosud nebyly. Majkl přeložil píseň Beans a Devil.Hell přeložil píseň Aero Zeppelin, oběma děkuji. Našel jsem stránky detektiva Toma Granta.

8.4. 2001 Přidal jsem 35 nových fotek a celou rubriku foto předělal. Opět jsem aktualizoval průběžné výsledky ankety o nejlepší píseň od Nirvany, kde si nyní můžete i přehrávat písně.

5.4. 2001 Dnes uplynulo 7 let od smrti Kurta D. Cobaina.

28.3. 2001 Otevřel jsem internetové forum, určitě tam něco napište!

24.3. 2001 Vyrobil jsem pro vás Nirvana pexeso, určitě si ho zahrajte, stačí vám jen váš prohlížeč. Dále jsem přidal 2 pozadí do Windows. Další překlady: Sliver od Naturegirl, Endless Nameless od Devil.Hella a Son Of A Gun od Majkla.

17.3. 2001 Walec mi poslal Seznam ocenění udělených Nirvaně, z časopisu "Q" jsem pro vás přepsal výsledek zajímavé ankety s názvem 100 největších hvězd 20. století, kde se Kurt samozřejmě neztratil. Dále jsou tu nové překlady: Pennyroyal Tea a Something In The Way od Majkla, All Apologies a On A Plain od Naturegirl a Dumb a Do You Love Me ? od Corpseho, všem děkuji. Přidal jsem další 2 pozadí do Windows.

8.3. 2001 Pro velký zájem tu je již 4. Nirvana test ! Tentokrát obsahuje 20 otázek a 5 možností a je fakt težkej ! V rubrice AUDIO můžete nyní vyhledávat MPtrojky NIRVANY. Taky jsem otevřel svou Homepage, najdete ji na adrese http://zimerman.webz.cz.

2.3. 2001 Do rubriky VIDEO jsem přidal celé klipy ve formátu RM (Real Player) pro přímé přehrání. Dále jsou tu nové překlady: Jesus Doesn't Want Me For A Sunbeam a Plateau od Majkla a Scoff od Devil.Hella. Mimochodem překladů je tu již 30, tímto děkuji všem, kteří se na nich dosud podíleli, samozřejmě může kdokoliv z vás cokoliv přeložit a zde to uveřejnit.

24.2. 2001 Semtuzas napsal článek s názvem Kurtovy otisky, tak si to určitě přečtěte. Dále jsem dnes kompletně předělal rubriku Akordy, takže jestli jste si již z této rubriky něco stáhl (a), zkuste to znovu, stojí to určitě za to.

20.2. 2001 Dnes uplynulo 34 let od narození Kurta D. Cobaina.

17.2. 2001 Konečně tu jsou všechny Akordy. Dále jsem dnes ještě vyrobil 2 nová pozadí do Windows. Rubrika ostatní. Devil.Hell přeložil píseň Verse Chorus Verse a v rubrice VIDEO jsou k mání nějaké nové Real soubory.

10.2. 2001 Corpse přeložil písně Serve The Servants, Love Buzz, Even In His Youth, Moist Vagina, Opinion, Spank Thru a tourette's. A ještě nakreslil obrázek Kurta, tak se na to mrkněte!

3.2. 2001 Dnes jsem pro vás z časopisu Rock Report přepsal článek o Foo Fighters, který si určitě přečtěte, protože se v něm Dave vyjadřuje i k Nirvaně a prozrazuje, že se chystá nějaké nové album od Nirvany!

1.2. 2001 Další 2 články: Where do you sleep tonight ? od Suzan a Proč zemřel Kurt ? od Nezapika, oběma děkuji. Kdyby někdo z vás chtěl cokoliv napsat, tak mi to pošlete na můj email. Taky jsem dnes vyrobil textovou verzi stránek (ale jinak pořád můžete chodit na tuhle verzi...). Pod obrázek týdne jsem přidal pár věciček, tak to omrkněte.

27.1. 2001 Přidal jsem 49 nových fotek, kterých je již přes 230! Devil.Hell přeložil písně Lake Of Fire a Molly's Lips. Opět jsem aktualizoval průběžné výsledky ankety.

22.1. 2001 Předělal jsem rubriku Pozadí do Windows (jinak rubrika ostatní...), Devil.Hell přeložil píseň Lithium a v rubrice AUDIO si můžete stáhnout celou píseň Drain You.

20.1. 2001 Napsal jsem kompletní historii Nirvany, tak si to prosím přečtěte.

17.1. 2001 Nexus dodal další skiny do Winampu (1, 08 MB). Díky. Také děkuji všem za vzkazy v GuestBooku.

14.1. 2001 Dnes uplynulo 32 let od narození Davida E. Grohla.

14.1. 2001 V rubrice VIDEO jsou nyní ke stažení celé klipy z MTV Unplugged !

13.1. 2001 crASH vyrobil takový mix třech písniček od NIRVANY ve formátu RA (Real Player), který obsahuje písně Smells Like Teen Spirit, The Man Who Sold The World a In Bloom. Tak si to určitě stáhněte (682 KB, 5:33 min.)! Pokud máte někdo problémy s přehráváním některých videí (nelze stáhnout kodek...), tak si prosím stáhněte tento kodek (722 KB).

10.1. 2001 Dnes si můžete přečíst překlady písní The Man Who Sold The World a Rape Me. Do rubriky AUDIO jsem navíc přidal dost ukázek mezi nimiž jsou i kapely, které mají co dočinění s NIRVANOU.

7.1. 2001 Nexus mi poslal nějaké Skiny do Winampu s tématem NIRVANA (744 KB). A ještě jsem dnes otevřel GuestBook, do které můžete posílat své vzkazy atd., tak tam nezapomeňte něco napsat. A ještě nějaká zajímavost: Smells Like Teen Spirit se stala v anketě MTV 3. nejlepší písní všech dob!

5.1. 2001 Přidal jsem dalších 42 nových fotek a aktualizoval průběžné výsledky ankety, kde se opět změnilo 1. místo, i vy můžete pořadím zamíchat!

1.1. 2001 Přeji hezké nové tisíciletí. Dnes vám přináším článek od Naturegirl s názvem Rozdvojený osud, který všem moc doporučuji, dost mě zaujal.

29.12. 2000 Vyrobil jsem jeden takový spořič obrazovky (1, 93 MB), který se dokonce i sám nainstaluje. Rubrika ostatní !

27.12. 2000 Díky Xtakynenovi si dnes můžete přečíst překlad písně Smells Like Teen Spirit. Rubrika překlady.

24.12. 2000 Dnes je tu ta slibovaná Vánoční nadílka. Přeji Vám veselé Vánoce a šťastné prožití svátků.

23.12. 2000 Prostřednictvím odkazů v rubrice VIDEO můžete nyní stahovat celé klipy od NIRVANY přímo z těchto stránek. Zdrojem jsou stránky na adrese http://www.nirva.nu.

21.12. 2000 Devil.Hell přeložil další píseň, tentokrát je to D7 nebo - li Dimension 7.

20.12. 2000 Dnes mám pro vás takové malé předvánoční překvapení, jedná se o NirChat, který naleznete na adrese http://pokec.webz.cz, určitě to omrkněte!

17.12. 2000 Přidal jsem další fotky, ve kterých navíc naleznete i pár ukázek z Kurtova umění.

15.12. 2000 Přibyla 4 nová VIDEA ve formátu mov, která jste asi ještě určitě neviděli! Našel jsem také stránku, na které jsou k mání celé klipy od NIRVANY, najdete ji na adrese http://www.nirva.nu. Budete ale potřebovat WinRar.

13.12. 2000 V rubrice překlady dnes přibyly písně Come As You Are a School. Určitě se tady taky zastavte na Vánoce, jelikož se bude nadělovat! Například se zde objeví v MP3 píseň, která tento rok zvítězí v anketě, potom nějaká ta legrácka a nakonec jedno takové překvapení, které by asi nikdo nečekal! Určitě se tu stavte! A taky jsem do rubriky VIDEO přidal pár mov souborů a nějaké nové Real soubory, které mají přes minutu!

9.12. 2000 Po čase je tu dnes další již 3. Nirvana test, na kterém jsem si dal opravdu záležet. Přeji mnoho štěstí.

8.12. 2000 Změna v rubrice překlady, kde je nyní přehledný rozpis písní. Navíc sem dnes přibyl překlad písně Polly, za který tímto děkuji Xtakynenovi. Určitě si to přečtěte! Také byly opět aktualizovány průběžné výsledky ankety.

5.12. 2000 Pár lidí mi tvrdilo, že kontrast bílé s černou nedělá při čtení článků dobře na oči, a tak jsem dnes u všech článků změnil barvu, která by nyní neměla štípat do očí, vyzkoušejte to. Často se mě také ptáte, kterou píseň od NIRVANY mám nejraději. Je jich spousta. Mám rád všechny písně a alba od NIRVANY. Ale za asi nejgeniálnější skladbu, kterou jsem kdy slyšel pokládám jednoznačně Aneurysm, dále mám rád písně Something In The Way, The Man Who Sold The World, Lake Of Fire, Milk It, Polly, Heart - Shaped Box... je jich strašně hodně!

3.12. 2000 Dnes si můžete přečíst v pořadí třetí a zároveň poslední rozbory písní, tentokrát - Rozbory písní z alba Bleach. A ještě jsem dnes přidal archiv novinek, jehož odkaz naleznete dole na této stránce.

1.12. 2000 Určitě si přečtěte překlad písně Heart - Shaped Box ! Nezapomeňte to Devilovi pochválit. Dále dnes byly opět aktualizovány průběžné výsledky ankety, děkuji všem, kteří již hlasovali!

25.11. 2000 Vyrobil jsem něco co nemá obdoby, jedná se o Průlet Kurtovou kariérou, ve kterém problikávají důležité okamžiky z Kurtova života a hraje i nějaká ta písnička (1, 12 MB). Dále dnes do AUDIA přibyly 4 celé písně. Konkrétně to jsou Come As You Are, In Bloom, Lithium a jakási španělská verze písně Smells Like Teen Spirit.

23.11. 2000 I na mě dolehla chřipka a tak jsem dnes dopoledne v klídku napsal článek s názvem Unplugged In New York, určitě si to přečtěte. Dále jsem přidal do links nějaké nové odkazy a taky jsem vychytal pár much v obou NIRVANA testech, takže si je můžete zopáknout. Jak dopadnete? Dnes byly také znova aktualizovány průběžné výsledky ankety o nejlepší písničku od NIRVANY, ve které došlo ke změně na první příčce! I vy můžete pořadím zamíchat! Hlasujte! Prostřednictvím dotazníku můžete nyní psát v rubrice překlady své vzkazy či připomínky Devil.Hellovi. Do credits dnes přibyl výpis doporučené konfigurace, za jaké tyto stránky běhají spolehlivě.

21.11. 2000 Přibylo jedno nové pozadí do windows a ještě jsem trochu poupravil anketu o nejlepší píseň od Nirvany, ve které nyní můžete hlasovat již pro vaše 3 nejoblíbenější písně od NIRVANY, takže ten kdo již hlasoval může samozřejmě hlasovat znovu! V rubrice ostatní dnes přibyl návod, jak umístit ikonku těchto stránek na stránky vaše.

17.11. 2000 Průběžné výsledky ankety o nejlepší píseň NIRVANY si můžete prohlédnout zde, samozřejmě nezapomeňte hlasovat! Pokud má někdo z vás problémy s odesíláním ankety, tak mi to můžete klidně poslat ze svého emailu na zimerman@centrum.cz.

16.11. 2000 Přidal jsem asi 30 nových fotek.

14.11. 2000 Novinka v rubrice ostatní, jedná se o spořič obrazovky s tématem Unplugged In New York, při kterém hrajou dokonce i některé písně, které na tomto koncertu zazněly, určitě si to stáhněte!

11.11. 2000 Dnes proběhla kompletní rekonstrukce stránek, které jsou nyní přehlednější a obsáhlejší, a přechod na nový design. Přibylo pár nových rubrik a všechny stránky byly po technické stránce vylepšeny. Pokud máte nějaké problémy s designem, tak zmáčkněte klávesu F5, a nebo dejte jednoduše obnovit. Nyní trochu poznámek. Ať jste na stránkách kdekoliv, vždy se kliknutím na horní logo dostanete na tuto hlavní stránku. Jestli chcete vědět, kdo má vlastně tyto stránky nasvědomí, tak je tady "rubrika" credits, ve které jsou jména autora a spolupracovníků na těchto stránkách. Jinak vše funguje tak, jako předtím. Kdyby se objevil jakýkoliv problém, tak mi napište. Dále dnes do rubriky překlady přibyla píseň Big Cheese.

7.11. 2000 Již někdy koncem tohoto týdne budou mít tyto stránky novou, bezkonkurenční tvář, takže se těšte! Exkluzivní demo nového designu si můžete prohlédnout zde.

3.11. 2000 V diskografii jsem doplnil ve výpisu písní vedle obrázku alba, odkazy na texty, čili po najetí na název písně, se titulek zobrazí jako odkaz na text danné písně. Dále jsem dnes zpřehlednil rubriky články, ostatní a links, vůbec všechny rubriky budou časem zpřehledněny. Ještě jsem do AUDIA dal zaručeně fungující odkazy na MP3, Real Audio a MID soubory. A to by pro dnešek stačilo ne?

2.11. 2000 Nová rubrika - překlady písní ! Písně pro vás přeložil Devil.Hell a tímto mu za to moc děkuji! Dále jsem dnes udělal novou diskografii, do které jsem přidal fotky alb a výpisy písní a ještě jsem přidal pár fotek, kterých je tu bez dvou již sto!

1.11. 2000 Dnes začíná nový měsíc, ve kterém čekají tento web mnohé novinky. Tou asi největší novinkou budou bezesporu nové překlady písní, na které jsem sehnal docela schopného překladatele, a tak by tyto překlady rozhodně nemusely být posledními, které se na tomto webu objeví. Dále jsem také při brouzdáni netem objevil stránky o Chrisu Novoselicovi, ještě jsem je moc neprozkoumal, ale prý je tam dost fotek nejen s Chrisem, ale i s Kurtem, najdete je na http://www.novoselic.com. Také vám dnes mohu oznámit, že tyto stránky budou mít od nového roku, ne - li dřív, novou tvář, ale nepředbíhejme :o)).

29.10. 2000 17:50 hod. Ještě jen na skok. Našel jsem před chvílí odkaz na píseň Pennyroyal Tea v podání HOLE (Courtney Love). A taky jsem aktualizoval AUDIO a opravil ty chybné odkazy na celé písně. Teď tady již definitivně můžete stáhnout 5 celých písní od NIRVANY, právě jsem to vyzkoušel, funguje to!

29.10. 2000 Tak a je tu další NIRVANA testík, tentokrát s pořadovým číslem 2. Přeji všem mnoho štěstí, budete jej potřebovat! Také dnes rozjíždím anketu o nejlepší píseň od NIRVANY, takže do ní všichni určitě hlasujte!

28.10. 2000 Dnes si můžete přečíst Rozbory písní z alba In Utero, což je další úryvek z knížky "Nirvana - Come As You Are" od Michaela Azerrada, a o který si myslím, že by si jí měl každý z vás přečíst, jelikož je tam opravdu všechno. Tímto chci také poděkovat všem, kteří již vyplnili tu anketu.

26.10. 2000 Malá anketa o tomto webu. Určitě to všichni vyplňte! A taky je tu dnes ten dlouho očekávaný článek o Jimu Morrisonovi, což je další ze smutných příběhů rock´n rolové hvězdy, za který tímto děkuji crashovi.

24.10. 2000 Pravda o Kurtově smrti, určitě si to přečtěte. Článek mi zaslala Suzan a tímto jí za to moc děkuji.

22.10. 2000 Dneska jsem tyto stránky rozšířil na tyto adresy:
http://nirvana.webz.cz - Tyto stránky, zde najdete všechno.
http://nirvana.euweb.cz - Tyto stránky, speciálně upravené pro pomalejší linky (aktualizace nebudou tak časté).
http://nirvana.nazory.cz - Zde budou pouze články o NIRVANĚ a budou zde také zaznívat vaše názory (bude spuštěno začátkem listopadu, takže kdokoliv něco napíšete, tak to pošlete na můj email).

21.10. 2000 Vyrobil jsem takovou "cover verzi" těchto stránek, která je určena pro pomalejší linky. Konkrétně zde.

19.10. 2000 Konečně jsem napsal životopisy Kurta, Chrise a Dava, určitě si to přečtěte je to velice zajímavé povídání se spoustou obrázků. A už je konečně zpátky to AUDIO a dokonce v něm naleznete již 4 celé písně! A dnes mi majitel http://nirvana.musichall.cz povolil umístit na tento web jeho preklady.doc, ve kterém naleznete překlad 15ti písní od NIRVANY. Musel jsem to ale zbalit do ZIPU, protože se soubor moc nesnáší s rámci.

18.10. 2000 Dnes tu máte ten slibovaný malý NIRVANA testík. Určitě si ho vyzkoušejte! Myslím, že ten kdo ví o NIRVANĚ alespoň něco málo, by měl tímto testíkem bez problémů projít. Doufám tedy, že to moje dvou a půl měsíční úsilí za něco stálo. Testík je v HTML, takže vám stačí jen váš prohlížeč.Zpět na hlavní stránku© 2000 zimerMan