Kurt Donald Cobain
zpět na hlavní stránku
Ankety Audio Články Diskografie Kurtův dopis na rozloučenou Fotogalerie Historie Credits - o stránkách Odkazy na jiné stránky Ostatní - downloady apod. Překlady písní apod. Testy znalostí o Nirvaně Texty písní Videogalerie Nirwana fórum Gbook - kniha návštěv Nirvana chat Nirvana klub Obrázky Hry Akordy a taby Pozadí do Windows Melodie do mobilů Pošli Nirvana pohlednici! Journals - Kurtovy deníky Knihy o Nirvaně Email na autora stránek

 


Knihy o Nirvaně

Česká vydání:

Nirvana - pravdivý příběh => zvětšitEverett True - Nirvana - pravdivý příběh (Volvox globator)
Kniha vypráví skutečný příběh jedné z nejúspěšnějších hudebních skupin 90. let. Nirvana měla ve své době obrovský vliv na hudební průmysl a zásadně změnila tehdejší ráz hudby. Její album Nevermind, kterého se prodávalo 400 000 kusů týdně, bylo dokonce prohlášeno za nejzásadnější album 90. let. Kniha popisuje skrovné začátky kapely až k jejímu naprostému vrcholu s neslavným koncem. Autor věnuje zvláštní pozornost vztahu a později manželství frontmana kapely Kurta Cobaina se zpěvačkou Courtney Love a osvětluje nejasné okolnosti zpěvákovy smrti. Knihu doprovází rozsáhlá fotografická příloha.
Z angličtiny přeložil Vít Mlejnek. 798 str., váz., obrazová příloha => koupit

Těžší než nebe => zvětšitCharles R. Cross - Těžší než nebe (Volvox globator)
Autor na základě více než 400 rozhovorů s Cobainovými přáteli, rodiči, kolegy i díky exkluzivnímu přístupu k citacím z Cobainových deníků odhaluje mnohá neznámá tajemství, která se váží k této legendární hvězdě i jeho skupině Nirvana, jež pro něj představovala celý jeho soukromý život. Cross jej líčí jako rozpolcenou osobu, jako milého a oblíbeného mladíka atletického vzezření, ale i hrozivého zuřivce, morbidního a vizuálního umělce, jako ambiciózního muže, vyhledávajícího i odsuzujícího slávu. Poukazuje na průběh nelehkého rozvodu jeho rodičů i následky, které na něm zanechal, plné depresivních stavů a morbidních představ a odhaluje jejich genetický původ, který jej nakonec na vrcholu slávy přivedl k sebevraždě. Crossova práce tak představuje nejhlubší knihu o nejtemněji padající hvězdě, uvádějící na pravou míru celou řadu falešných mýtů. 460 str.Kniha je publikována v Češtině.

Spánembohem => zvětšitBarnaby Legg - Spánembohem: Příběh Kurta Cobaina v obrazech
Kurt cobain byl leaderem slavné skupiny nirvana.Spánem bohem vycházi z jeho života a přetváří ho ve zcela zcela jedinečný comics.Od jasných barev idylyckého dětství přes křiklavé barvy úspěchu a slávy Cobainův příběh nevyhnutelně končí v barvách mnohem tmavějších.Scénař čerpá ze zpěvákova trýznivého sebehodnocení i z jasných životopisných údajů,kniha tudiž kolísá mezi subjektivním sněním a objektivní realitou. Spánembohem je mnohem více než jen životopis.Nepodobá se ničemu, co jste kdy četli o Kurtu Cobainovi.Neomezuje se jenom na fakta a mění tak Cobainův výjimečný život ve stejně výjimečné umělecké dílo. 100 stran tisku.Kniha je publikována v Češtině. Z Anglického originálu Godspeed, vydaného nakladatelstvím Omnibus Press v roce 2003, českou verzi vydal: Martin Trojan.

Jak vznikaly písněChuck Crisafulli - Nirvana - jak vznikaly písně (Svojtka, ISBN: 80-7237-752-3, 2004)
Príbeh o skupine, ktorá sa z pochybných klubov vyšplhala až na samí vrchol rockového hviezdneho neba. Nachádza sa tu kompletná diskografia a chronológia pesničiek. Autor knihy Chuck Crisafulli rozoberá príbehy, ktoré sa viažu ku každej piesni, ktoré sú na albumoch Nirvany. Dozvedáme sa tu napr. Prečo musel Kurt Cobain zložit pesničku "Polly"? Čo je to Teen Spirit? Kto je to Floyd the Barber? Nájdeme tu taktiež interview s Kurtom Cobainom. Kniha sleduje Nirvanu od úplných začiatkov až k rockovej sláve, presne popisuje zrod všetkých pôvodných pesničiek skupiny a rozoberá zdroje prevzatých titulov, ktoré sa objavili na ich nahrávkach. Toto je príbeh najvýznamnejšej skupiny z obdobia, ktorá v histórii rock'n'rollu patrí k najdôležitejším.

Come As You AreMichael Azerrad - Nirvana: Come As You Are (Votobia, ISBN 80-85885-59-X, 1996)
Kniha Come as you are je biografiou skupiny Nirvany, ktorú napísal za spolupráci s členmi kapely prispievateľ časopisu Rolling Stone M. Azerrad. Kniha popisuje Kurtové detstvo od dôb Aberdeenu až po jeho najväčšiu slávu. Prostredníctvom tejto knihy sa oboznámime s okruhom priateľov Kurta Cobaina, väčšinou hudobníkmi (skupiny ako Melvins, Tad, Sonic Youth, Black Flag, Mudhoney, R.E.M.,L7, Soundgarden, Pearl jam...) a vlastne s celým hnutím grungeovej hudby. Kurt Cobain, Chris Novoselic a neskôr Dave Grohl vytvoria jednu z najslávnejších kapiel v histórii, pričom Kurt Cobain zostáva poprednou osobnosťou. V približne rovnakej dobe sa na scéne objavuje Courtney Love a heroín, ktorý Cobainovi pomáha zahnať úporné bolesti žalúdka. So stúpajúcou popularitou, hlavne po natočení videoklipu Smells like teen spirit, sa Nirvana ocitne v hektických situáciách, predovšetkým vďaka médiám. Napätie sa vyhrocuje, posledná šanca prichádza s narodením Frances Bean, v tej dobe už ale Cobain uniká pomedzi prsty tohto sveta. Táto kniha je v skutku dojímavé čítanie, ktoré nadchne každého vášnivého fanúšika tejto nezabudnuteľnej kapely.


Journals => zvětšit Journals
Kurt Cobain
>> Rubrika věnovaná
této knize
Heavier Than Heaven: A Biography of Kurt Cobain => zvětšit Heavier Than Heaven: A Biography of Kurt Cobain
Charles R. Cross
Více o knize (v angličtině)
Nirvana: The Chosen Rejects => zvětšit Nirvana: The Chosen Rejects
Kurt St. Thomas, Troy Smith (Contributor)
Více o knize (v angličtině)
Kurt Cobain (They Died Too Young) => zvětšit Kurt Cobain (They Died Too Young)
Andrew Gracie
Více o knize (v angličtině)
Nirvana => zvětšit Nirvana
Steve Gullick, Stephen Sweet
Více o knize (v angličtině)
The Nirvana Companion: Two Decades of Commentary => zvětšit The Nirvana Companion: Two Decades of Commentary
John Rocco (Editor), Brian Rocco (Editor), Everett True
Více o knize (v angličtině)
Nirvana Tribute: The Life and Death of Kurt Cobain the Full Story => zvětšit Nirvana Tribute: The Life and Death of Kurt Cobain the Full Story
Suzi Black
Více o knize (v angličtině)
Kurt Cobain: The Cobain Dossier => zvětšit Kurt Cobain: The Cobain Dossier
Martin Clark (Editor)
Více o knize (v angličtině)
Kurt Cobain => zvětšit Kurt Cobain
Christopher Sandford
Více o knize (v angličtině)
Kurt Cobain & Courtney Love: In Their Own Words => zvětšit Kurt Cobain & Courtney Love: In Their Own Words
Nick Wise, Kurt Cobain
Více o knize (v angličtině)
Teen Spirit: The Stories Behind Every Nirvana Song => zvětšit Teen Spirit: The Stories Behind Every Nirvana Song
Chuck Crisafulli, Craig Crisafulli
Více o knize (v angličtině)
Never Fade Away: The Kurt Cobain Story => zvětšit Never Fade Away: The Kurt Cobain Story
Dave Thompson
Více o knize (v angličtině)
Never Mind Nirvana => zvětšit Never Mind Nirvana
Mark Lindquist
Více o knize (v angličtině)
Nirvana: Come As You Are => zvětšit Nirvana: Come As You Are
Michael Azerrad
Více o knize (v angličtině)
Who Killed Kurt Cobain? => zvětšit Who Killed Kurt Cobain?
Ian Halperin, Max Wallace
Více o knize (v angličtině)
Cobain => zvětšit Cobain
Fred Woodward (Editor),
Rolling Stone (Editor)
Více o knize (v angličtině)
Nirvana: The Day By Day Eyewitness Chronicle => zvětšit Nirvana: The Day By Day Eyewitness Chronicle
Carrie Borzillo
Více o knize (v angličtině)Zpět k rubrice ostatní | Zpět na hlavní stránku

© 2000 zimerMan