Kurt Cobain

Kurt - Heart-Shaped Box klip Po několikátý sem si přečetla poslední kapitolu v Come As You Are. Poslouchala sem při tom (stejně jako teď) Unplugged a každou chvíli sem se podívala na Kurta. Někdy mám pocit že z toho zešílím-světlo svíček, Kurtův srdceryvnej hlas a prosící oči. V tu chvíli většinou pocítím hroznou nenávist. Chce se mi řvát: ty kreténe, cos to udělal, proč, nenávidím tě ty srabe!!! a pak se mi chce brečet.

Kurt tady byl jen 27 let, strašně krátkou dobu, ale dal nám toho hodně. Dal nám toho víc než se podaří jiným za 80, 90 let. Dal nám kus sama sebe, svý myšlenky, pocity a ty k nám přichází s intenzitou, díky který nám běhá mráz po zádech. V takových okamžicích pochopím slova, který k sobě patří stejně jako život a smrt. Nirvana forever. Ta nikdy nezmizí a za to můžeme být vděční Kurtovi. Možná, určitě, co já vím, nás zradil, ublížil spoustě lidí, určitě by nám toho chtěl říct víc, ale asi cítil že už k tomu nemá sílu, že už řekl dost.

Nirvanu sem začala poslouchat až hodně let po jeho smrti, ale i tak mám pocit jako kdyby žil, dívá se na mě, vlastně na každýho, mluví k nám, hudbou na nás působí, posílá nám svý pocity a já si přeju jen jednu jedinou věc. Aby TAM byl šťastnej, protože on se nehodil k tomu, aby tady trpěl s náma. Dokázal milovat, nenávidět, strašně moc nám toho dal, ale co za to dostal??? Tolik nenáviděnou slávu, nechutnej zájem médií o kterej absolutně nestál, tlak ze všech stran, iluze o tom že je bůh, udělali z něj rockovou hvězdu a přitom to byl jen někdo, kdo se potřeboval vyjádřit a tak to udělal. Jenže lidi ho chápali jako hvězdu a tak ji z něho udělali. Jeho hudba je plná citů, emocí, je to vlastně přežívající, nesmrtelná forma Kurta Cobaina.

Kurt Já strašně často přemýšlím nad tím, jestli odešel když měl pocit že už nám nemá co říct, když už byl tak uřvanej a zničenej(byl to přece jen feťák jako každej jinej, to se musíme přiznat), nebo jestli za to může někdo jinej. Je děsně moc spekulací a já se neodvažuju říct kde je pravda, to ví jen pár lidí a ti stejně nepromluví. Taky je pro mě těžký si udělat názor na Courtney. Představa že by ho nechala zabít je hrozná, ještě horší než sebevražda. Protože Kurt ji miloval a ona by ho zradila a nejen jeho, všechny, celej svět, ale já doufám že to neudělala. Protože jestli Kurt odešel sám, tak proto, aby mu bylo líp, aby byl šťastnej. Jasně, je to od něho sobecký, nechal tady dceru, Frances, je mu hrozně podobná, já doufám že ji může pozorovat a vidět jak vyrůstá, je to nádherný dítě s očima po tatínkovi, nechal tady spoustu lidí s výčitkama-proč sme mu nepomohli??? Vždyť nás prosil, volal nás, ale my si toho nevšímali!!! Teď si to uvědomuje každej, stačí se na něho podívat-ten výraz se nesmaže ani na fotce, ani na videu, ale co víc, stačí si ho poslechnout, vždyť víte. Je smutný že řešil problémy heroinem. A ještě smutnější je, že to považoval za jediný řešení. Mohl rozpustit kapelu a odejít někam pryč a tam v klidu dožít do těch 120 let jak chtěl když byl malej. My bysme z toho už nic neměli, ale on by žil, třeba by se i vrátil, ale nemusel by umřít. Jenže, uspokojovalo by ho to??? Nedokázal se radovat ze života, nedokázal ho milovat a užívat si ho.

Stejně si myslím, že ze sebe dělal chudáka většího než byl. Chtěl mít kapelu a hrát-copak se mu to nepovedlo??? Neměl snad dceru, ženu??? Přátele??? Tak sakra co ještě chtěl??? Chtěl být šťastnej, což se mu z nějakýho důvodu nepovedlo a proto nám řekl svoje a šel dál. Jak jednoduchý a přitom je v tom tolik bolesti, nenávisti a lásky!!! Stejně jako v jeho životě. Byl to sice člověk jako každej jinej, ale kdo ho tak bere??? A přesně tohle ho sralo. Jenže ono je to těžký, bože, chce se mi řvát, Kurte, do hajzlu, proč??? Jako kdybych se měla rozletět na tisíce kousků. Strašně mu přeju aby byl šťastnej.

KURTE, SEŠ SRAB, ALE STEJNĚ TĚ MILUJU. UVĚDOM SI TO, POCHOP TO A BUĎ ŠŤASTNEJ. DALS NÁM TOHO HODNĚ, MY TĚ ZA TO MILUJEME.

Lidi, jak vidíte, prachy nejsou všechno, tak vám přeju abyste byli to, co Kurt nebyl. Šťastní. Mějte se rádi, taky vás mám ráda.

Frances

Frances


Zpět na index článků | Zpět na hlavní stránku

© 2000 - 03 zimerMan

NAVRCHOLU.cz