Kurtovy otisky

Nedávno jsem našel článek, kterej mě dost zaujal. Je o projektech na kterých se Kurt podílel, ale moc lidí o tom neví. Je to dost zajímavý tak si to užijte.

V OBDOBÍ 1989 - 91 bylo možné Kurta Cobaina siceKurt sporadicky, ale o to citelněji zaregistrovat při spolupráci s jinými umělci. Těchto "přesahů" bylo málo, ale z historického hlediska dnes mají punc rarity a fanouškovské zajímavosti.

GO TEAM
V ČERVENCI 1990 instrumentálně spolupracoval s americkou undergroundovou kapelou Go Team, v jejímž středu působila i Tobi Vail, jeho pozdější blízká přítelkyně a spoluzakladatelka souboru Bikini Kill. Kurtova kytara zní ve skladbě Bikini Twilight, béčku singlu Scartch It Out.

MARK LENEGAN
V KVĚTNU 1990 se Kurt (spolu s Novoselicem) objevil na sólovém debutu The Winding Sheet Marka Lanegana, frontmana zpřízněných Screaming Trees. Nahrál sbor do cover verze bluesmana Leadvellyho Where Did You Sleep Last Night, kterou o tři roky později zahrála Nirvana i na vystoupení MTV Unplugged.

EARTH
KAPELU EARTH vedl nejlepší Cobainův přítel Dylan Carlsson a Kurt nahrál pár kytar na EP Bureaucratic Desire For Revenge. Carlsson byl později považován za toho, kdo poskytl Cobainovi zbraň k sebevraždě.

WILLIAM S. BURROUGHS
COBAIN SE nikdy netajil velkými sympatiemi k dnes již nežijícímu spisovateli Burroughsovi, byl zvláště milovníkem románu Naked Lunch (u nás vyšel pod názvem Nahý oběd) a toužil s ním spolupracovat i umělecky. Nahrál temný kytarový background k devítiminutovému přednesu jisté povídky o drogově závislém knězi. "Cobain byl velmi plachý, slušný a uctivý," vzpomínal sám autor, "kouřil, ale alkohol odmítl."

THE MELVINS
BLÍZKOST A zpřízněnost Nirvany s The Melvins byla permanentní. Bubeník Dale Crover hrál na úplně prvním demu Nirvany a Kurt Cobain produkoval sedm skladeb alba Houdini (1991). Hrál i na kytaru ve skladbě Sky Pup a dokonce na perkuse v Spread Eagle Beagle.

Semtuzas


Zpět na index článků | Zpět na hlavní stránku

© 2000 - 03 zimerMan

NAVRCHOLU.cz