Kurt Donald Cobain
zpět na hlavní stránku
Ankety Audio Články Diskografie Kurtův dopis na rozloučenou Fotogalerie Historie Credits - o stránkách Odkazy na jiné stránky Ostatní - downloady apod. Překlady písní apod. Testy znalostí o Nirvaně Texty písní Videogalerie Nirwana fórum Gbook - kniha návštěv Nirvana chat Nirvana klub Obrázky Hry Akordy a taby Pozadí do Windows Melodie do mobilů Pošli Nirvana pohlednici! Journals - Kurtovy deníky Knihy o Nirvaně Email na autora stránek

 


Journals

Začátkem listopadu 2002 vyšly fanoušky dlouho očekávané osobní deníky Kurta Cobaina. Jedná se o knížku, jejíž obsahem jsou vybrané naskenované originální listy z deníků, které si Kurt psal v letech 1988-1994. V knížce najdete různé úvahy, původní verze textů některých písní, ale i obrázky, nákresy kytar, nervové výlevy či něco z korespondence. Obsah je zkrátka velice bohatý a o to více zajímavý. Podařilo se mi sehnat německé vydání knížky a tak vám z ní něco málo přináším. Velice rád bych sem přepsal celou knížku, ale není to možné, jak z časových důvodů tak z důvodů autorských. Bohužel sem nebudu originální listy skenovat, doufejme, že brzy tento skvost vyjde i v české jazykové mutaci. Tohle zatím berte jen jako takové malé nalazení na české vydání :). Předem se omlouvám za případné chybky v překladu, ale budu se snažit Kurtovy myšlenky přeložit co nejlépe! Zároveň prosím autory ostatních stránek o Nirvaně, aby nekopírovali na své stránky obsah z této stránky. Díky.

Kurt Cobain: Journals Kurt Cobain: Journals
Autor: Kurt Cobain
Vydáno v listopadu roku 2002 nakladatelstvím Riverhead Books

Zde najdete některé ukázkové stránky z knihy:
=> #1     #2     #3     #4     #5

     #6     #7     #8     #9    #10

     #11   #12   #13   #14   #15

     #16   #17   #18   #19   #20


Něco z obsahu:
Kniha začíná malým útržkem papíru, na kterém stojí:

Nečti můj deník, když jsem pryč.

OK, teď jdu do práce. Až dneska ráno vstaneš, čti prosím můj deník. Prohrab se v mých věcech a udělej si o mě obraz.

Dopis Daveu Fosterovi (str. 20-25)
Dave,                                                                                                         29.5.88

Skupina musí zkoušet, podle našeho názoru nejméně pětkrát týdně, když chce něčeho dosáhnout.

Jsme stále v nejistotě, pokaždé když máme nějaké vystoupení. Potom se ptáme: >>Budeme znovu podělaný? Máme už na to?<< Máme vystoupení a nezkoušíme! Hlavními důvody jsou Chris a jeho práce a Ty a tvoje bydliště. Chris teď konečně může svojí pracovní dobu změnit a přinejmenším každý pracovní den zkoušet.
Když jsme s tebou začínali, myslel's, že by's mohl čtyřikrát týdně a v červenci nebo v sprnu by ses sem přestěhoval, to by pro tebe nebyl žádnej problém. Velice jsme váhali s tím, zkusit to vůbec, protože jsme věděli, jaké to je, jezdit z Aberdeenu sem a pak znovu zpátky, a věděli jsme, že by ti to někdy mohlo jít na nervy.

Vůbec ti nevyčítáme to, že už nemáš chuť na dojíždění, a je nám jasný, co je to za problém a stres, někoho jiného přemluvit k tomu, aby přijel, ale dokonce i kdybys přijížděl každý den, začínali bychom pak nejdříve ve 20:30 nebo ve 21 hodin a neměli bychom dostatek času, projít všechny věci. My víme, jak dlouho trvá, postavit dům, a ty se sem tak brzo nepřestěhuješ, jak's tvrdil, a podle našeho přesvědčení a představy není tak důležitý dělat závodní auto schopným jezdit, jako zkoušky nebo nahrávání nebo turné.

Krom toho nejsme přesvědčeni o tom, jestli by sis pro turné vzal v Tvé práci dovolenou nebo dal výpověď. Nakonec tu nejde o nic jiného než o osobní zájmy. To že tvé jméno stojí na desce nemá žádnou hodnotu. To může zvládnout každý, ale existuje veliký rozdíl mezi nečím předloženým, případně popularitou, a hudbou, ke které někdo přísluší.

Místo toho abychom Tě obelhávali, tím že budem tvrdit, že se buď rozpustíme, nebo to tak necháme běžet dál, musíme se Ti přiznat, že máme nového bubeníka. Jmenuje se Chad, je z Tacomy, a má každý večer čas na zkoušení. Nejdůležitější ale je, že si s ním dobře rozumíme. Buďme přeci jen upřímní, Ty máš úplně jiný kulturní pozadí.
Naše koníčky a zájmy jsou rozdílné, a skupina nemůže být jednotou, když k sobě všichni členové nepasujou. Ocenili jsme Tvou loajalitu a Tvou snahu udržet tuto kapelu při životě. Jsi skvělý bubeník a my doufáme, že už brzy budeš hrát v jiné kapele. Počítáme s tím, že jsi teď úplně znechucený a my Tě totálně štveme, a nevyčítáme Ti to, neboť to vše přišlo tak překvapivě, a my jsme se nepokusili, připravit Tě na to, že k tomu dojde. Není to Tvá vina, nýbrž naše. Měli jsme tušit, že to nebude fungovat, ale Tvé nadšení a Tvé zřejmé porozumění nás to nechalo vyzkoušet. Cítíme se fakt na hovno, že jsme byli zbabělí, říct Ti to osobně. Ale nevěděli jsme, jak bys to přijmul. Vše nejlepší Tobě a Laney a taky tvé kariéře jako hráč na bicí. Jestli chceš, navrhneme jiným kapelám, které hledají bubeníka, aby to s Tebou zkusily, aby Tvůj talent neležel ladem.

Dej nám prosím vědět, kdy Ti smíme přivést tvoje bicí a mikrofón. Kdybys o tom chtěl s námi mluvit, zavolej. Je nám to líto.
Kurt
Chris

P.S. Lani - díky, že's sem nahoru Davea celou dobu vozila; vím, jak se cesta táhne. Shelli a já jsme s Tebou byli rády společně, zatímco zkoušeli. Zavolej a sejdeme se a podnikneme něco společně.
Tracy & Shelli

Biografie určená nahrávací společnosti (cca. '89) (str. 33)
NIRVANA je z Olympie WA, 60 mil od Seattlu. Kytarista a zpěvák (Kurt Cobain) a basák (Chris Novoselic) pocházejí z Aberdeenu, vzdáleného 190 mil od Seattlu.
Aberdeenské obyvatelstvo se skládá z vyslovených bigotních buranů, odstřelující jeleny, z dřevorubců, zabíjející teplouše, kteří pro pomatenou novou vlnu nic nemají. Bubeník (Chad) pochází z ostrova bohatých dětí, nasávajících LSD. NIRVANA je trio, které hraje tvrdý rock s nádechem punku.
Obvykle nemají práci. Proto můžou kdykoliv vyjet na turné. NIRVANA nikdy nejamovala na Gloria nebo Louie Louie. Kromě toho nemuseli nikdy tyto písničky přepisovat a vydávat je za vlastní.

NIRVANA by ráda nahrála svojí hudbu na desku, přijme ale také půjčku kolem 2000 dolarů.

Kurdt
Zpět ke knihám | Zpět na hlavní stránku

© 2000 zimerMan

NAVRCHOLU.cz