Zemřel frontman skupiny Alice in Chains

Alice in Chains LOS ANGELES, 21. dubna 2002 - Zpěvák a kytarista zaniklé rockové skupiny Alice in Chains Layne Staley zemřel ve svém apartmá v americkém Seattlu. Podle mluvčího místní policie bylo pravděpodobnou příčinou smrti předávkování drogami, i když vyloučit nelze ani přirozenou smrt.

Tělo 34letého Staleye nalezla policie v pátek v noci, když ji jeho přítel upozornil, že Staleye neviděl už několik týdnů. Staley ležel na pohovce a vedle jeho těla leželo náčiní k aplikaci drog. Přesto policie nevylučuje ani přirozenou příčinu smrti. Skutečnost ukáže až pitva, která by měla policii také říct, kdy přesně lídr slavné kapely stylu grunge zemřel.

U rozpadu kapely stál heroin
Staley sváděl během své kariéry boj s heroinem a často o něm zpíval. Heroin stál i za prvním krátkým rozchodem skupiny v roce 1994, kdy byli její ostatní členové rozčarováni Staleyho neschopností zbavit se závislosti.

Kapela, která byla společně se skupinami Nirvana, Pearl Jam a Soungarden zakladatelem světově proslulého stylu grunge a také jednou z nejprominentnějších skupin seattleské hudební scény, se definitivně rozpadla v roce 1996.

Na vrcholu své kariéry, na počátku devadesátých let, byla pověstná svými morbidními songy o smrti a rozkladu, v nichž často figuroval právě heroin. První album skupiny vyšlo v roce 1990. K jejím hitům patřily například Man in the Box, Them Bones, Rooster a Would?

Zdroj: Lidovky.cz


Zpět na hlavní stránku

© 2000 - 03 zimerMan